Címlap » Velünk történt » 2013

Országos Nyárköszöntő Fóti Gyermekfesztivál

2013. június 17.-18. között első alkalommal került megrendezésre Fóton az Országos Nyárköszöntő Gyermekfesztivál.
Egyesületünk is meghívást kapott erre az egyedülálló rendezvényre néhány gyerek részvételével, akik példát mutató eredményeket értek el az év során. Egyfajta jutalom volt részükre a színes programokon való részvétel.
A megérkezésünket követően, a regisztráció és a szálláshely elfoglalása után azonnal kezdődtek a programok.
A megnyitó köszöntő után a gyermekközpont tehetséges fiataljai szerepeltek (versmondás, gitárzene, zongorajáték, sláger előadása).
A szereplők után, a park területén a különböző helyszíneken, standokon, az érdekes, játékos program kavalkádból nehezen választottak a gyerekek.
A kreatív fogalakozások közül a legérdekesebbek: ujjon fonás, bőrözés, kötélfonás, lepedőfestés, krétarajz, kavicsfestés. Ez utóbbi foglalkozásokon mi is részt vettünk.

A gyerekek nagy örömmel vettek részt a buborékfújó versenyen: Ki tud nagyobb és színesebb buborékot fújni? A testfestés külön élvezet volt számukra. Mindenki az általa kiválasztott forma és szín mintát festethette a karjára. A hennafestés is hasonló érdeklődést váltott ki a gyerekek körében.
A Magyar Nemzeti (Vándor) Cirkusz előadása nagy sikert aratott. Az idomított kutya és póni bemutató, az artista lányok tornája, a hastáncosok és a kígyós szám nagyon tetszett a közönségnek. Az előadás után a pónilovak simogatását nagyon élvezték a gyerekek.
A napi program, fergeteges hangulatú diszkóval ért véget.
A második napon, a kétnapos program keretében, részt vehettünk egy érdekes Kung-fu bemutatón és megnézhettük a Dunaharaszti Kutyakiképzők bemutatóját is.
A fesztivál záró programja, egy nagyon jó hangulatú zenés táncos bemutató volt. A Fóti Népművészeti Szakközépiskola, erdélyi néptáncokat bemutató előadását láthattuk.
Reméljük, hagyománnyá válik a jövőben ez a sok gyerek örömére gazdag programot, találkozási és kapcsolatteremtési lehetőséget kínáló Nyárköszöntő fesztivál.

Vincze Erzsébet nevelőszülői tanácsadó

További képek