NEVELŐSZÜLŐT KERES A FÉSZEK GYERMEKVÉDŐ EGYESÜLET

Magyarországon közel 8.000 gyermek vár NEVELŐSZÜLŐI családra!

Szeretettel várjuk azon családok jelentkezését, akik vállalkoznának ilyen feladatok ellátására! Olyan gyermekek nevelésére, akik nem annyira szerencsések, akik valami miatt nem nevelkedhetnek vér szerinti szüleik mellett, akiket valamilyen okból kifolyólag kiemeltek a családjukból.

Budapesten biztosan indul tavasszal nevelőszülői tanfolyamunk, de vidéken is szívesen szervezünk, amennyiben kellő jelentkező és igény merül fel. Érdeklődni telefonon vagy e-mailen:

Budapest, Pest-, Nógrád-, Komárom-Esztergom megye területéről Tóth Csabánál a +36308478407

Bács-Kiskun-, és Jász-Nagykun-Szolnok megyéből Rádiné F. H. Teréziánál a +36703826483

Általános információk Sebestyénné Nagy Viktória +3670/3826487 , info@feszekegyesulet.hu

A NEVELŐSZÜLŐ TÖBB, MINT SZÜLŐ

Aki nevelőszülőként más gyermekét befogadja a saját családjába, komoly áldozatot hoz. Minden nap, minden percében ott van a fájdalom, a trauma, de ott van a szeretet és a változás lehetősége is. Nem ígérhetünk könnyű munkát, hiszen a jövő nemzedék elesettjeinek/rászorultjainak segíteni embert próbáló feladat.

Kipróbálhatod magad nagy családosként, fiús vagy lányos szülőként, miközben szakemberként figyelemmel, szeretettel, türelemmel  lehetsz jelen a befogadott gyermekek életében.

Segítünk mindig emlékezni arra, hogy sosem dolgozol feleslegesen, mert minden, amit Te adni tudsz, bekerül a jelképes hátizsákjába és magával viszi.

A nevelőszülő nem csupán szülő, hanem:

-  szakember

-  munkavállaló

-  csapattag

-  önkéntes segítő

Szülőnek lenni se könnyű, nevelőszülőnek lenni még nehezebb. A nevelőszülőség áldozatvállalás, mert

-  többet kell adni, és

-  nehezebb adni.

Ki jelentkezzen?

-   Aki elég bátor egy ilyen kihíváshoz;

-   Akinek vannak felesleges erőforrásai, amiből adni tud (idő, figyelem, szeretet, türelem, elszántság, bátorság).

Miért jelentkezzen?

-    Mert a most élő gyerekek alakítják majd a mi jövőnket is.

-    Mert sok gyereknek segítségre van szüksége (ha a szüleiknek nincs meg a lehetősége, a képessége, vagy egyik sem ahhoz, hogy megfelelő gondoskodást tudjanak biztosítani.)

-    Mert ezzel mi is tehetünk valamit értük, és magunkért.

Miért hozzánk?

Mert mi hiszünk abban:

-    hogy nevelőszülőnek lenni tiszteletre méltó vállalás;

-    hogy könnyebb szembenézni a kihívásokkal, ha időben felkészülünk a várható nehézségekre;

-     hogy kell egy csapat, amelyre támaszkodhatunk, együtt eredményesebbek leszünk.

A nevelőszülői feladatokról, képzésről, törvényi háttérről, egyebekről bővebben itt olvashatnak!

IBAN: HU54 11742111-20027928-

2740 Abony, Csiky Gergely u. 3.