Nevelőszülői képzés indul februárban

A Fészek Gyermekvédő Egyesület NEVELŐSZÜLŐI KÉPZÉST indít BUDAPESTEN 2022. február hónapban.

Szeretettel várjuk azon családok jelentkezését, akik vállalkoznának NEVELŐSZÜLŐI feladatok ellátására. A Februári képzésre is van még néhány szabad hely, de a tavasz folyamán is tervezünk tanfolyamot indítani, amint összejön egy újabb csoport!

Kérjük, JELENTKEZÉSÜKET az info@feszekegyesulet.hu e-mailcímre 2022. küldjék el! A jelentkezéseket folyamatosan várjuk!

A NEVELŐSZÜLŐ TÖBB, MINT SZÜLŐ

Aki nevelőszülőként más gyermekét befogadja a saját családjába, komoly áldozatot hoz. Minden nap, minden percében ott van a fájdalom, a trauma, de ott van a szeretet és a változás lehetősége is. Nem ígérhetünk könnyű munkát, hiszen a jövő nemzedék elesettjeinek/rászorultjainak segíteni embert próbáló feladat.

A Fészek Gyermekvédő Egyesület nem csupán nevelőszülői tanúsítványt állít ki, nem csupán képzést tart a családoknak, hanem segít nevelőszülővé/szakemberré válni. Segítünk mindig emlékezni arra, hogy egy nevelőszülő sosem dolgozik feleslegesen, mert minden, amit Ön adni tud, bekerül a gyermek jelképes hátizsákjába és magával viszi.

A nevelőszülő nem csupán szülő, hanem:

-  szakember

-  munkavállaló

-  csapattag

-  önkéntes segítő

Szülőnek lenni se könnyű, nevelőszülőnek lenni még nehezebb. A nevelőszülőség áldozatvállalás, mert

-  többet kell adni, és

-  nehezebb adni.

Ki jelentkezzen?

-   Aki elég bátor egy ilyen kihíváshoz;

-   Akinek vannak felesleges erőforrásai, amiből adni tud (idő, figyelem, szeretet, türelem, elszántság, bátorság).

Miért jelentkezzen?

-    Mert a most élő gyerekek alakítják majd a mi jövőnket is.

-    Mert sok gyereknek segítségre van szüksége (ha a szüleiknek nincs meg a lehetősége, a képessége, vagy egyik sem ahhoz, hogy megfelelő gondoskodást tudjanak biztosítani.)

-    Mert ezzel mi is tehetünk valamit értük, és magunkért.

Miért hozzánk?

Mert mi hiszünk abban:

-    hogy nevelőszülőnek lenni tiszteletre méltó vállalás;

-    hogy könnyebb szembenézni a kihívásokkal, ha időben felkészülünk a várható nehézségekre;

-     hogy kell egy csapat, amelyre támaszkodhatunk, együtt eredményesebbek leszünk.

A nevelőszülői feladatokról, képzésről, törvényi háttérről, egyebekről bővebben itt olvashatnak!

Érdeklődni:

Budapest, Pest-, Nógrád-, Komárom-Esztergom megye területéről Tóth Csabánál a +36308478407

Bács-Kiskun-, és Jász-Nagykun-Szolnok megyéből Rádiné F. H. Teréziánál a +36703826483

Jelentkezését az info@feszekegyesulet.hu e-mailcímen várjuk!

IBAN: HU54 11742111-20027928-

2740 Abony, Csiky Gergely u. 3.