Legyen Ön is nevelőszülő a Fészek Gyermekvédő Egyesület csapatában!

Kell egy család!

Nyújtson Ön is családi Fészket bajban lévő gyerekeknek!

Legyen nevelőszülő a Fészek Gyermekvédő Egyesület csapatában!

KI LEHET NEVELŐSZÜLŐ?

• Aki a 24. életévét betöltötte, és a gondozott gyermeknél legalább 18, legfeljebb 50 évvel idősebb, büntetlen előéletű és érez magában annyi szeretetet, energiát, hogy rászoruló, bajba került gyerekek nevelését saját háztartásában végezze.

• személyisége, egészségi állapota és lakáskörülményei alapján alkalmas a nála elhelyezett gyermek kiegyensúlyozott fejlődésének biztosítására.

A FÉSZEK GYERMEKVÉDŐ EGYESÜLET TAVASSZAL INDULÓ NEVELŐSZÜLŐI KÉPZÉSÉRE JELENTKEZŐKET KERES!

Jelentkezni, érdeklődni az alábbi elérhetőségeken lehet:

Budapest, Pest-, Nógrád-, Komárom-Esztergom, Fejér megye területéről Tóth Csabánál a +36308478407

Bács-Kiskun-, és Jász-Nagykun-Szolnok megyéből Rádiné F. H. Teréziánál a +36703826483

A NEVELŐSZÜLŐ TÖBB, MINT SZÜLŐ

Aki nevelőszülőként más gyermekét befogadja a saját családjába, komoly áldozatot hoz. Minden nap, minden percében ott van a fájdalom, a trauma, de ott van a szeretet és a változás lehetősége is. Nem ígérhetünk könnyű munkát, hiszen a jövő nemzedék elesettjeinek/rászorultjainak segíteni embert próbáló feladat.

A Fészek Gyermekvédő Egyesület nem csupán nevelőszülői tanúsítványt állít ki, nem csupán képzést tart a családoknak, hanem segít nevelőszülővé/szakemberré válni. Segítünk mindig emlékezni arra, hogy egy nevelőszülő sosem dolgozik feleslegesen, mert minden, amit Ön adni tud, bekerül a gyermek jelképes hátizsákjába és magával viszi.

Fontosnak tartjuk, hogy olyan személyek, családok jelentkezzenek, akik ezt hivatásként hosszútávon és komolyan gondolják végezni, de azt is fontosnak tartjuk, hogy tisztán lássanak a jelentkezők, mire számíthatnak. A nevelőszülői jogviszony foglalkoztatási jogviszony, de nem zárja ki, hogy más munkahelyen is dolgozzon a nevelőszülő. A jogszabályban előírt anyagi támogatást a Fészek Gyermekvédő Egyesület biztosítja a nevelőszülői számára.

Mit is jelent ez a speciális munkaviszony?

Milyen jövedelem jár érte, mire lehet számítani?

Nevelőszülők bére:

Minden gyermeket ellátó nevelőszülő 60.000 Ft/hó alapdíjat kap gyereklétszámtól függetlenül. Ezen felül minden ellátott gyermekre további 40.000-54.000 Ft kiegészítés jár – ez a gyermek életkorától és szükségleteitől függően változó összeg.

A 2 év alattiakat nevelőknek a feltételek megléte esetén nevelőszülői GYED is jár. A jogviszony nyugdíj-jogosultságot von maga után.

A gyermekek ellátásra külön juttatás jár:

A Fészek Gyermekvédő Egyesületnél ez magasabb a törvény által előírt minimumnál: gyerekenként 45.250-52.375 Ft.

Ezen felül jár a családi pótlék (14.800 Ft/fő).

Több ellátás ingyenes vagy kedvezményes: tankönyv, iskolai étkeztetés, nevelőszülőnek utazási kedvezmény van.

A rendkívüli szükségletekre kérelem alapján külön támogatás adható.

Az Egyesületnél alkalmazott egyéb juttatások:

13. havi fizetés, beiskolázási támogatás, karácsonyi rendkívüli ellátmány, ingyenes szabadidős programok, tárgyi adományok széles skálája (tartós élelmiszer, tisztítószer, ruhanemű, bútor, stb.), nyaraló használata, képzési lehetőségek, stb.

A nevelőszülő nem csupán szülő, hanem:

-  szakember

-  munkavállaló

-  csapattag

-  önkéntes segítő

Szülőnek lenni se könnyű, nevelőszülőnek lenni még nehezebb. A nevelőszülőség áldozatvállalás, mert

-  többet kell adni, és

-  nehezebb adni.

Ki jelentkezzen?

-   Aki elég bátor egy ilyen kihíváshoz;

-   Akinek vannak felesleges erőforrásai, amiből adni tud (idő, figyelem, szeretet, türelem, elszántság, bátorság).

Miért jelentkezzen?

-    Mert a most élő gyerekek alakítják majd a mi jövőnket is.

-    Mert sok gyereknek segítségre van szüksége (ha a szüleiknek nincs meg a lehetősége, a képessége, vagy egyik sem ahhoz, hogy megfelelő gondoskodást tudjanak biztosítani.)

-    Mert ezzel mi is tehetünk valamit értük, és magunkért.

Miért hozzánk?

Mert mi hiszünk abban:

-    hogy nevelőszülőnek lenni tiszteletre méltó vállalás;

-    hogy könnyebb szembenézni a kihívásokkal, ha időben felkészülünk a várható nehézségekre;

-     hogy kell egy csapat, amelyre támaszkodhatunk, együtt eredményesebbek leszünk.

Jelentkezésüket nagy szeretettel várjuk egy családi bemutatkozó önéletrajz formájában az info@feszekegyesulet.hu e-mailcímre!

IBAN: HU54 11742111-20027928-

2740 Abony, Csiky Gergely u. 3.